Současnost

Naše nakladatelství připravuje řadu textů na CD, které mají povahu rodinných kronik či životopisných statí.

dpltos kopie

 

V roce 2013 vyšla Kronika Dipolylabortemporisomnescotu, popisující dosud ne příliš známý osud party lidí z roku 1968.

(Právě jste otevřeli historii jedné z nejpodivnějších a nejzáhadnějších organizací či uskupení druhé poloviny dvacátého století s přesahem až do dnešních dnů.
Jsou tací, kteří této historii nevěří. Jiní o ní pochybují. A naleznou se i ti, kteří tvrdí, že nikdy neexistovala.
Dokumenty nalézající se v této kronice ale jasně dokládají, že Dipolylabortemporisomneščot (dnes již jen Dipolylabortemporisomnescot) byl, je a bude. Stačí si je pozorně prostudovat.
Také nepanuje úplná shoda nad tím, zda to je skutečný život, či jen nějaká hra. To ať posoudí historikové. Každopádně stopy DPLTOS jsou nesmazatelně vepsány do české historie. Není to žádný disent, jen způsob důstojného přežití jak doby totality, tak podivně překroucenou demokracii dnešních dnů.)

V roce 2016 vyšel rozsáhlý projekt textů Vladislava Hory, Františka Hory a Tomáše Vladislava Nováka nazvaný Rodinná kronika Horů a Hübnerů, jehož obsahem je množství dochovaných fotografií a textů příslušníků rodiny, z níž vzešel kromě jiných i básník Josef Hora a Antonín Bernášek známý jako Karel Toman. Spisy a dokumenty, které byly léta rodinou sbírány, přinášejí řadu fakt o rodině i době, v níž žila, nikdy nezveřejněné Hovory s Karlem Tomanem, asi nezveřejněné Tomanovy epigramy a zcela jistě nikdy nezveřejněné povídky JUDr. Františka Hory. obal H+H

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *