Knihy na prodej

obal H+HRodinná kronika Horů a Hübnerů
(CD-2016)

(Vladislav Hora, František Hora, Tomáš Vladislav Novák)

Každá rodina má svou historii, ovšem málokdy o ní její členové vědí. Historie rodiny Horů sahá až někam do Pobělohorského období a vyskytují se v ní zvučná jména – Josef Hora, Karel Toman, Antonín Kůrka. Svým dílem přispěla i další část „přízně“ – prof. Dr. Edvard Albert. Spisy a dokumenty, které byly léta rodinou sbírány, přinášejí řadu faktů o rodině i době, v níž žila, nikdy nezveřejněné Hovory s Karlem Tomanem, asi nezveřejněné Tomanovy epigramy a zcela jistě nikdy nezveřejněné právnické povídky JUDr. Františka Hory.
Cena 150 Kč + poštovné a balné.

obal

 

Kronika Dipolylabortemporisomneščotu
2. vydání (CD-2016)

(Pavel Verner, Tomáš Vladislav Novák)

Otevřete historii jedné z nejpodivnějších a nejzáhadnějších organizací či uskupení druhé poloviny dvacátého století s přesahem až do dnešních dnů.
Jsou tací, kteří této historii nevěří. Jiní o ní pochybují. A naleznou se i ti, kteří tvrdí, že nikdy neexistovala.
Dokumenty nalézající se v této kronice ale jasně dokládají, že Dipolylabortemporisomneščot (dnes již jen Dipolylabortemporisomnescot) byl, je a bude. Stačí si je pozorně prostudovat.
Také nepanuje úplná shoda nad tím, zda to je skutečný život, či jen nějaká hra. To ať posoudí historikové. Každopádně stopy DPLTOS jsou nesmazatelně vepsány do české historie. Není to žádný disent, jen způsob důstojného přežití jak doby totality, tak podivně překroucenou demokracii dnešních dnů.
Cena 150 Kč + poštovné a balné.

50HS

Jizerské vyprávění (2004)

(Miroslav Bíca)

Dovolte mi pozvat vás do historie uplynulých padesáti let Horské služby v Jizerských horách. Tato historie je o rozhodnutí nadšené skupinky kluků, kteří spojili svůj život se službou pro člověka. Se službou nejcennější, a to o zachování zdraví a života. Tato šlechetná činnost je navíc situována do drsného, ale krásného prostředí hor. Řeknete si – co lepšího si ti kluci mohli vymyslet. První romantické představy vám velice rychle vezme realita života. O tom jaké to bylo a jaké to je v Horské službě v Jizerských horách na prahu nového tisíciletí? Pojďme se podívat na to, jak to vlastně všechno bylo.
Cena 50 Kč + poštovné a balné.

70HSProti rozbouřeným živlům (2004)

(Tomáš Vladislav Novák)

Všichni, kdo jezdí na hory, je znají. Všichni, kdo bydlí nebo pracují na horách, vědí, že je na ně spolehnutí.
Všichni, kdo je znají jen z dálky, je obdivují a taky jim trochu závidí. Jsou přece placeni za to, že běhají a lyžují na horách.
Všichni, kdo je znají zblízka, se do nich zamilovali. Jsou to urostlí, nesmírně zdatní upřímní chlapi. Nejdou sice daleko pro drsné slovo, ale zraněného berou do náruče s něhou a ohleduplností, s jakou snad ani máma nezvedá svého potomka.
Málokdo však tuší, jak oni sami přišli na svět a jaké mají problémy. Málokterý z nich totiž chce o své práci hovořit.
Málokdo, kdo je denně vídá, ví, že jim je sedmdesát.
Cena 50 Kč + poštovné a balné.

Učebnice záchranných služeb, Sborník textů ze seminářů ke změnám zákona o pobytu cizinců v ČR a Vietnamsko-český slovníček jsou bohužel beznadějně rozebrány.

 

1 komentář u „Knihy na prodej

  1. Dobrý den, rád bych si koupil knihu Proti rozbouřeným živlům: 70. výročí Horské služby Krkonoše, Praha: Revue. APA, CSE, CSE NY, ČSN ISO 690 …
    je to možné?
    Děkuji.
    AF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *